Az ember által behurcolt élőlényekre sajnos nagyon sok példát lehetne hozni. Ezek legtöbbje szárazföldi növény vagy állat, amit egy olyan szigetre hurcolt be az ember direkt vagy véletlenül, ahol az eredetileg nem fordult addig elő. Mivel ezeknek az élőlényeknek természetes predátora nem fordul elő az új élőlény-közösségben, egész hamar elszaporodnak, a helyi flóra és/vagy fauna kárára.
Ezek közé az invaziv élőlények közé tartozik a közönséges és vörös tűzhal (Pterois miles és volitans) is, amelyek eredetileg az Indiai-óceán környékén őshonosak, de valószinűeg egy (vagy több) óvatlan akvarista közbenjárásával 1985 óta az Atlati-óceánt és a Karib-tengert is meghóditották.
Annak ellenére, hogy ezek a halak igencsak mutatósak, nem mindenki látja őket szivesen. Egyre több információ lát napvilágot arról, hogy az amúgy is igancsak leromlott állapotban lévő korallzátonyok élőlény-közösségének sokat ártanak az egyre nagyobb mértékben elszoporodó tűzhalak. Ezek a ragadozók a korallzátony kisméretű halait és gerinctelen állatait fogyaztják előszeretettel, valamint a túlhalászás miatt igencsak megritkult nagyméretű trópusi halak lárváit.
A legújabb kutatási eredmények alapján a nagytestű sügérek, murénák illetve cápák elvétve elfogyasztják ugyan a tűzhalakat, ám ennek mértéke nem számottevő, hiszen populációjukat egyre csak nő.
Ezért aztán a REEF nevű korallzátony-védő szervezet kezébe vette a probléma megoldását, és évente többször rendez tűzhal-derbit. Ez egy egésznapos búváros halászat, aminek az a nem titkolt célja, hogy a helyi lakosságot kiokitsák tűzhal-ökológiából, és hogy minél több példányt fogjanak ki hálóval vagy tűzzenek szuronyvégre. A nap végén azok a csapatok, amelyek a legkisebb, legnagyobb vagy a legtöbb tűzhalat fogták ki, pénzjutalmat kapnak. E pénzjutalom ellenére nem sokan indulnak egy-egy ilyen derbin, ugyanis a tűzhal-halászat korántsem veszélytelen. A hal hátán és oldalán található, méregmirigyekhez csatlakozó úszósugaraival akár egy embert is képes megbénitani.
A kifogott, úszósugaraktól és méregmirigyektől megszabaditott hal amúgy már ehető, méreganyaga pedig hőre bomlik. Ahogy az Eat them to beat them szlogen is mutatja, az elszabadult és elszaporodott halakkal folytatott küzdelem kulináris frontra tevődött át. Már több helyen is találkozhatunk tűzhal-recepttel, a REEF már külön tűzhal receptkönyvet is kiadott, és New Yorkban már több trendi étterem is készit tűzhalas fogásokat.